Pierwszy turniej rocznika 2011

W dniu wczorajszym, rocznik 2011 miał możliwość sprawdzenia się na tle innych dzieci, w turnieju Somonino Cup. Łącznie w rozgrywkach brało udział 12 drużyn, w grupie graliśmy kolejno z:

ASP - KP Starogard  2:2 (samobój, Igor Szarmach)

ASP - UKS Sława Jedynka 0:1

ASP - AP Piekarczyk 2:0 (Antek Ostrowski oraz Krzysiu Abłażewicz)

Po tych meczach, zajęliśmy 3 miejsce w grupie, które umożliwiło nam awans do ćwierćfinału, w którym trafiliśmy na Lwa Lębork.

ASP - Lew Lębork 0:3

Następnie graliśmy mecz o możliwość gry, o 5 miejsce, z drużyną z którą zmierzyliśmy się już w pierwszym meczu:

ASP - KP Starogard 1:0 (Patryk Knap)

Naszym ostatnim rywalem w tym turnieju okazały się, starsze o 2 lata, dziewczyny z Malborka.

ASP - Olimpico Malbork 0:2

W ogólnym rozrachunku nasza drużyna zajęła miejsce 6. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że był to pierwszy turniej naszych chłopców, jest to bardzo dobry wynik, chociaż wiadomo, że nie wynik jest najważniejszy tylko uśmiech i radość dziecka. Dzieciaki z meczu na mecz rozkręcali się coraz bardziej. Najbardziej cieszy fakt, że próbowali rozgrywać miedzy sobą piłkę a nie tylko kopać do przodu. Dzięki temu można powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku i nasza ciężka praca przyniesie jeszcze lepsze efekty. Dziękujemy rodzicom za wytrzymałość z racji trwania turnieju który trwał prawie 8h.

Z piłkarskimi pozdrowieniami trenerzy ASP